2014/11/28

MAŁE TIRAMISU! idealne w piątkowe południe!


Składniki:

4 żółtka
4 łyżki cukru
125 ml zaparzonej kawy
125 g serka maskarpone
ok 25 biszkoptów "kocie języczki" (w zależności od naczynia w którym będziemy przygotowywać deser)
4 łyżki likieru Amaretto"
kakao
Podane ilość zaspokoją około czterech łasuchów, jeśli jednak chcemy przygotować deser na większą ilość osób należy składniki podwoić.
Przygotowanie:
Żółtka dość długo ubijać z cukrem na białą, sztywną masę. Następnie dodawać po 1 łyżce serka mascarpone i dalej ubijać jeszcze chwilkę do uzyskania jednolitej masy.
Przestudzoną kawę wymieszać z likierem w naczyniu w którym będziemy moczyć biszkopty.
Przygotować formę, w której będziemy podawać deser, może to być jedno płaskie, nieduże naczynie (wówczas deser będziemy kroić i podawać na talerzykach) lub pucharki (około czterech).
Każdy biszkopt moczymy w przygotowanym płynie (w zależności od jakości biszkoptów 1-3 sekundy z każdej strony) i układamy 1 warstwę w naczyniu lub pucharku. Na warstwę z biszkoptów wykładamy krem (jeśli będą dwie warstwy biszkoptów wykładamy 1/2 kremu, jeśli trzy to 1/3 kremu) krem posypujemy kakao przez sitko i układamy kolejną warstwę namoczonych biszkoptów a na nie krem (który musi stanowić wierzchnią warstwę). Posypujemy kakao przez sitko. Studzimy najlepiej całą noc, aczkolwiek po 3-4 godzinach też można już podać.
Smacznego!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz